Quality Assurance vs Quality Control: Розуміння відмінностей у IT

2023-12-26

Для тих, кто шукає курси тестувальників, може стати проблемою вибір курсів. Справді, пропозицій багато. Щоб обрати такі курси програмування онлайн, після яких можна буде знайти роботу тестувальником, треба оцінити декілька факторів. Як давно навчальна компанія працює? Скільки студентів вона випускає на рік або випустила за час свого існування? Хто в цій компанії викладачі? Що входить в навчальну програму?

На якісних курсах тестувальників мають викладати не лише базові знання, наприклад, види тестування, але й пояснювати, яку роль перевірка та контроль якості виграють в сучасному циклі розробки програмного забезпечення.

Наразі існують два фундаментальних процеси, які сприяють забезпеченню якості програмного забезпечення та інформаційних систем: Quality Assurance (QA) та Quality Control (QC). На якісних курсах вам мають пояснити, що це, і яка різниця між цими процесами.  Хоча вони тісно пов'язані, їхні ролі, обов'язки та підходи різняться.

Основний Фокус

  • QA: Фокусується на процесах, які використовуються під час розробки та створення продукту. Мета – впевнитися, що процеси контроля якості, які застосовуються, правильні та ефективні для досягнення бажаної якості.
  • QC: Сфокусовано на виявленні дефектів у готовому продукті. Мета - перевірка якості продукту та виявлення будь-яких недоліків.

Підхід

  • QA: Профілактичний підхід. QA включає діяльності, які забезпечують запобіганню виникненню помилок в коді у процесі розробки.
  • QC: Реактивний підхід. QC зосереджено на ідентифікації помилок у вже створеному продукті.

Діяльності в рамках процесу

  • QA: Стандартизація процесів, методології розробки, впровадження кращих практик, аудити, тренінги, процесні перегляди.
  • QC: Тестування (функціональне, регресійне, навантажувальне), перевірка відповідності специфікаціям, виявлення та виправлення помилок.

Відповідальність

  • QA: Відповідальність за процеси та їх виконання правильним чином. QA заохочує всю команду до відповідальності за якість.
  • QC: Відповідальність за кінцевий продукт. Перевірка та підтверждення, що продукт задовольняє визначеним критеріям якості.

Час виконання

  • QA: Виконується протягом усього циклу розробки продукту.
  • QC: Зазвичай виконується після розробки продукту, але перед його доставкою клієнту.

Цілі

  • QA: Попередження проблем, посилення довіри та покращення внутрішніх процесів.
  • QC: Впевненість, що кінцевий продукт вільний від дефектів та відповідає вимогам.

Приклади

  • QA: Встановлення стандартів написання коду, планування процесів тестування, перевірка відповідності продукту вимогам клієнту, проведення внутрішніх аудитів.
  • QC: Виконання тестування коду, перевірка відповідності продукту технічним специфікаціям.

Отже, ви бачите, що QA  - це запобігання виникненню помилок, а QC – це виправлення тих, що таке виникли. Найкращий ефект для ПЗ дає комбінація обох процесів. Адже помилки можуть з'являтися, як не застерігайся. А виправляти помилки, не намагаючись усунути причини їх виникнення – нефективно.

Де можна більше дізнатися про Quality Assurance (QA) та Quality Control (QC)?

Учбовий центр FoxmindEd пропонує курси програмування онлайн, в тому числі для майбутніх тестувальників. Курси тестувальників дають студентам лише актуально інформацію та практичні завдання, а ще пропонують унікальний формат навчання з ментором. Якщо ви плануєте працювати тестувальником, розгляньте навчання у Фоксмайндед.

 




Добавить в закладки

Поиск на сайте





Яндекс.Метрика


 
партнеры