Особливості реєстрації бізнесу для представників IT індустрії

2024-12-18

Наразі найпростішим варіантом оформлення бізнесу для ІТ-спеціаліста є реєстрація ФОП. В той час, як відкриття компанії (ТОВ) передбачає наявність кількох власників, необхідність формування статуту і капіталу, певного алгоритму під час прийняття рішень щодо роботи та інші складнощі, реєстрація ФОП може стати більш вдалим вибором для початківців.

Що таке ФОП і які переваги дає реєстрація ІТ-спеціалісту

Легальний бізнес має безліч переваг, а тому реєстрація ФОП для програміста чи розробника дозволяє не лише уникнути штрафів за ведення нелегальної підприємницької діяльності, але і отримати гарні перспективи для розвитку. Фізична особа-підприємець оформлює бізнес на себе, а тому в процесі самостійно приймає всі рішення щодо ведення діяльності, розпоряджається доходом, ініціює зміни. Але і відповідальність несе одноосібно.

Основні плюси реєстрації ФОП для ІТ:

  • Швидкість і простота відкриття своєї справи – оформити ФОП можна на порталі «Дія» чи офлайн у ЦНАПі за 15 хвилин, для цього потрібно мати лише паспорт та ІНН.
  • Можливість вибрати спрощений режим нарахування податків – і подавати в податкову мінімальні обсяги звітності, розраховувати податок за низькими ставками.
  • Довіра зі сторони клієнтів, партнерів, замовників – адже з ФОПом можна співпрацювати легально, мати гарантії виконання ним своїх зобов’язань.
  • Захист інтересів підприємця – співпрацюючи з замовниками за укладеним договором, ІТ-спеціаліст також отримує гарантії (своєчасності та повноти оплати, дотримання всіх пунктів).
  • Відсутність проблем з ДПС, банками – наразі в Україні посилюються правила фінмоніторингу, податкова встановлює все більше обмежень і лише в разі ведення легальної діяльності можна уникнути ризику нарахування штрафів.

Як зареєструвати ФОП та почати працювати

До оформлення бізнесу важливо визначитися з кількома моментами. Основний – вибір напрямку діяльності, що фіксується в зареєстрованих КВЕДах. Кожен код відповідає певному виду діяльності і працювати ІТ-спеціалісту можна буде лише за тими, що внесені в реєстр. 

Так, наприклад, реєстрація ФОП для дизайнера може бути здійснена з КВЕДом 74.10, розробника – 62.01, 58.21, 58.29 та ін. Реєструвати можна багато кодів і варто одразу вирішити, які додавати.

Також заздалегідь варто подумати про режим оподаткування. Для ІТ-спеціалістів найкраще підходить 3 група спрощеного режиму, яка дозволяє співпрацювати з будь-якими контрагентами (в тому числі вести зовнішньоекономічну діяльність), наймати працівників, має високий ліміт річного доходу (трохи більше 9 мільйонів гривень в 2025 році).

Визначившись з основними параметрами, можна подавати заяву на оформлення ФОП. Як відкрити ФОП самостійно через сайт «Дія»:

  1. Зайти на сторінку послуги, натиснути на «Подати заяву».
  2. Заповнити всі поля заяви – вказати дані, проставити відмітки.
  3. Уважно прочитати все, перевірити, підписати електронним підписом і відправити.
  4. Після відправлення заяви на пошту прийде сповіщення про прийом, а протягом 24 годин – про відкриття ФОПа.
  5. Варто зайти на сайт, завантажити виписку з ЄДР, реєстру ДПС, роздрукувати та використовувати за необхідності.

Якщо немає КЕП чи бажання робити все онлайн самостійно, можна оформити ФОП у найближчому ЦНАПі. Туди потрібно прийти з паспортом та ідентифікаційним кодом, надати реєстратору всі дані й підписати заяву. Відкриття ФОП є безкоштовним і здійснюється протягом доби.




Добавить в закладки

Поиск на сайте





Яндекс.Метрика


 
партнеры