Література, яка точно зацікавить підлітків

2023-08-25

Книги для підлітків – особливий пласт дитячої літератури. Це твори, які надихають і дають змогу повірити в себе; про становлення особистості та відповідальність за свої вчинки. А ще – тут цілий світ пригод, першого кохання, фантастичних перетворень, звичайних і незвичайних героїв. Навіть якщо ваша дитина не надто любить читати, серед сучасних книг для підлітків обов’язково знайдеться та, яка стане улюбленою, і, повірте, не останньою.

Особливості літератури для дітей

Дитяча література виокремилася з усього масиву світового мистецтва слова приблизно в середині ХІХ століття. Йдеться про художні твори, які адресовані дітям. Вони мають свою специфіку:

  • адаптація тексту до дитячого сприймання і рівня життєвого досвіду;
  • динамічний сюжет, емоційний виклад;
  • поєднання розважальної функції з навчальною та виховною.

Літературу для дітей прийнято класифікувати за віком читача: для дошкільнят, для молодшого шкільного віку, середнього та старшого. Останні два пункти – це і є підліткові книги, для яких характерна особлива атмосфера активного і радісного пізнання світу дорослих. Героєм таких книг є дитина-підліток, яка долає перешкоди, поринаючи у море пригод, вчиться і дорослішає в процесі. Великий вибір цікавих книг для дітей цієї вікової категорії – в інтернет-магазині «Дім Книги».

Підліткова література: популярні автори

Дитячі письменники – то особливі люди, які вміють говорити з підростаючим поколінням, знаються на віковій  психології, а ще просто люблять дітей. 

Всеволод Нестайко написав багато книг для молодшого та середнього шкільного віку, які стали улюбленими вже для кількох поколінь українців: «Тореадори з Васюківки», «Пригоди у лісовій школі», «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків» та інші.

Серед сучасних українських авторів, які пишуть для дітей,  варто звернути увагу на твори Григорія Фальковича («Фікулі», «Про жабку Гапку»), Володимира Руткківського («Джури-характерники», Андрія Кокотюхи («Таємниця зміїної голови»).

Багато цікавих книг для підлітків можна знайти і у зарубіжних письменників: 

  • Бодо Шефер («Пес Мані»);
  • Джаклін Вілсон, («Зірка з ліжка та сніданку»);
  • Джоан Роулінг  (цикл «Гаррі Поттер»)

Вибирайте, що почитати,  разом зі своєю дитиною: дайте на вибір кілька популярних видань, серед яких обов’язково знайдеться та сама книга.

Топ книжок для підлітків

Перегляньте підбірку популярних підліткових творів, які неодмінно зацікавлять вашу дитину:

  1. «У нетрях Темнолісу», автори Пол Стюарт та Кріс Рідел. Це перша частина циклу «Легенди Світокраю», яка налічує сам романів. В особливому світі, де існують летючі кораблі, родина лісового троля дала притулок синові небесного пірата, якого згодом назвуть Живчиком. 
  2. «Розповіді про море» - збірка оповідань Миколи Яненка для тих, хто закоханий у цю природну стихію, у її дивовижних мешканців. Звичайний моряк риболовецького судна розповідає про пригоди на морських широтах.
  3. «Часовий ключ» - перша частина серії «Часодії», яку написала Наталія Щерба. Дівчинка Василина несподівано дізнається, що її батько – часовий маг з паралельного виміру, який забирає дочку до себе. Дівчинка поринає у світ фей і лютів, постає перед проблемою порятунку світу, яку може вирішити, здається, лише вона одна…

Купити книги для підлітків, які обов’язково зацікавлять вашу дитину, можна в інтернет-магазині «Дім Книги»: https://dk-books.com/catalog/3462/. Вибирайте найкраще!

 
Добавить в закладки

Поиск на сайте

Яндекс.Метрика


 
партнеры