Як обирають шафи-купе

2025-02-05

Не існує більш зручних меблів для зберігання речей, ніж шафи-купе в Києві. Вони представлені широким асортиментом і підходять до будь-якого інтер'єру. Їхні ергономічність та функціональність знаходяться на найвищому рівні. Завдяки особливому механізму відкривання дверей, шафи-купе оптимізують та економлять корисний простір у приміщенні. Якщо ви хочете обзавестися такими меблями, слід грамотно та виважено підійти до їх вибору. Зокрема, є кілька основних характеристик, на які потрібно звернути особливу увагу. Саме про них піде мова в даній статті.

Як підібрати розмір шафи-купе

Габарити меблів залежать від кількості вільного місця в кімнаті. Якщо це передпокій, можна підібрати більш компакту модель. Для спальні або вітальні підійде велика тридверна шафа. Головне — перед покупкою виконати відповідні заміри, щоб визначити ширину, глибину та висоту виробу.

Які варіанти існують:

  • Ширина. Ви можете вибрати невелику модель, яка стоятиме в кутку, або ж містку шафу на всю стіну. Ширина виробів може становити від 100 до 240 см. Також від цього параметра залежить кількість дверей.
  • Висота. Орієнтуйтеся на відстань від підлоги до стелі. Багато покупців віддають перевагу меблям «під стелю», щоб на верхній кришці не накопичувався пил. На сучасному ринку представлені моделі висотою від 200 до 240 см.
  • Глибина. Виробники меблів пропонують два варіанти глибини — 45 і 60 см. Під час вибору потрібно пам'ятати, що у вужчих виробах використовується мікроліфт, а в глибоких — платтяна штанга. 

Також при виборі шафи потрібно враховувати розміри її дверей. Вони не повинні бути занадто широкими, щоб не створювати додаткове навантаження на розсувну систему.

З яких матеріалів виготовляються сучасні шафи-купе

Для виготовлення таких меблів найчастіше використовується ДСП товщиною 16-18 мм. Це штучний матеріал, який виробляється з деревної стружки з додаванням смол. Він вирізняється хорошою міцністю, зносостійкістю і привабливим зовнішнім виглядом. Завдяки застосуванню сучасних технологій обробки його поверхня може імітувати структуру дерева.

Другий за популярністю матеріал — МДФ. Деревоволокнисті плити відрізняються екологічністю, оскільки в їхньому складі відсутні формальдегідні смоли. Також МДФ стійкий до деформації та впливу вологи. Однак шафи купе з цього матеріалу коштують трохи дорожче за попередні.

Задня кришка меблів виготовляється з ДВП. Вона виконує виключно захисну функцію, запобігаючи потраплянню пилу та вологи всередину шафи. 

Що стосується дверей, вони можуть бути оформлені в одному стилі з корпусом. Такі моделі мають лаконічний і стильний вигляд. Виробники пропонують великий вибір відтінків і текстур, щоб задовольнити будь-які ваші побажання. Також великою популярністю користуються шафи-купе з дзеркальними фасадами. Вони візуально розширюють простір приміщення і роблять його світлішим. 

Для любителів незвичайних дизайнів існують вироби з піскоструминними малюнками або фотодруком. Піскоструй — це особлива технологія декоративної обробки. Вона дає змогу створювати на поверхні дзеркал різноманітні малюнки та візерунки за готовим трафаретом. Технологія фотодруку відкриває безмежні можливості для виготовлення незвичайних меблів. Вона передбачає нанесення фотографій або зображень на фасади за допомогою УФ-чорнил.     

Вибір матеріалів і оформлення залежить від ваших смаків, уподобань, а також бюджету на купівлю шафи.

Особливості вибору шкаф-купе для різних кімнат

Такі меблі підходять для облаштування практично будь-якої кімнати. Однак під час вибору обов'язково потрібно враховувати призначення шафи-купе, щоб вона відповідала певному приміщенню.

Розглянемо варіанти:

  • Вітальня. Зазвичай, це найпросторіша кімната в будинку, тому для неї прийнято обирати найбільші та наймісткіші моделі. Шафи-купе на всю стіну є відмінним рішенням. Вони дають змогу приховати від сторонніх очей усі особисті речі та створюють відчуття порядку в оселі.
  • Спальня. Для спальні цілком підійде шафа довжиною 200 см. Також сюди часто купують кутові моделі. При виборі відповідного варіанту потрібно акцентувати увагу на внутрішньому наповненні. Визначте потрібну кількість полиць і шухляд, а також не забудьте про платтяні штанги.
  • Передпокій. Шафи для передпокою призначені для зберігання верхнього одягу, взуття та різних аксесуарів. Оскільки це приміщення найкомпактніше, то й меблі мають бути відповідними.
  • Дитяча. Тут потрібно робити наголос на екологічність і безпеку. Також варто звернути увагу на внутрішнє наповнення. Зокрема, штанга з вішалками має бути розміщена понижче, щоб дитина без зусиль дотягувалася до одягу.

Сподіваємося, завдяки цій інформації у вас не виникне труднощів при виборі ідеальної шафи-купе для своєї оселі.




Добавить в закладки

Поиск на сайте





Яндекс.Метрика


 
партнеры