Сонячна батарея монокристалічного типу, чи варто переплачувати?

Пост опубликован: 22.08.2017

Сонячна батарея – це джерела електроструму, що в своїй роботі використовують фотоелектричні перетворювачі енергії.

На ринку в теперішній час дуже великий вибір типів сонячних батарей, і напевно,кожен, хто вирішив встановити її стикається з безліччю питань на рахунок того, як правильно обрати батарею.

Типи сонячних батарей:

  • Монокристалічні
  • Полікристалічні
  • Тонкоплівкові

Пов`язане зображення

Монокристалічна сонячна батарея – пристрій, що створюються на основі монокристала кремнію, який вирощується в результаті розплаву полікристалісталічного кремнію. Його розпилюють і полірують. Можна приблизно вирахувати продуктивність даного типу батарей. Відомо, що вона становить близько 19 % від заданої потужності. Отже, якщо потужність системи 1 кВт, то фактично можна отримати 190 Ват електроенергії за годину. Система з такою потужністю на основі панелей з монокристалу займає площу близько 7 м.кв. Зазвичай монокристалічні модулі вставляють в рамку з алюмінію і закривають протиударним склом. Фотоелементи чорні або темно-сині.

Полікристалічні сонячні батареї – виготовляються з полікристалічного кремнію, який отримують в результаті спрямованої кристалізації і розпилення на пластини. Продуктивність таких батарей становить близько 16% від заданої потужності. Тобто на відміну від монокристалічної батареї, від полікристалічної ви отримаєте 160 Ват електроенергії. Проте займана площа буде становити 8,3 м.кв., при потужності системи в 1кВт.

Тонкоплівкові модулі – серед представлених в Україні є найпотужнішими. Їх продуктивність – близько 25%.

Переваги сонячних батарей:

  1. Тривалий термін експлуатації
  2. Швидка окупність – розділяючи вартість на термін експлуатації економію видно неозброєним оком.
  3. Незалежність від центрального енергопостачання – дуже зручно, коли існує проблема його підключення, наприклад у віддалених селах.
  4. Енергоефективність – енергії, яку виробляють сонячні батареї вистачає аби повністю забезпечити побутові потреби, а іноді не тільки побутові.

Недоліки:

  1. Залежність від розміщення об`єкту
  2. Необхідність встановлення додаткових пристроїв
  3. Необхідність великої площі для встановлення
  4. Висока ціна

Якщо обирати між монокристалічними і полікристалічними батареями виникає питання в чому їх різниця, наскільки вона суттєва і чи варто переплачувати за монокристалічну. Багато хто вважає саме ці панелі найякіснішими, але чи правда це?

Основними аргументами на користь монокристалічних модулів вважають такі: вони більш ефективні, доцільніші, якщо обмежена площа, їх ціна вища.

Те, що такі модулі дорожчі – правда, але чи це оправдовується високою ефективністю, розберемось.

Було проведено експеримент, де досліджувалися моно- і полікристалічні установки з однаковою потужністю – 10МВт. Були взяті до уваги пристрої від відомих виробників.

У ході дослідження виявилось, що є монокристалічні модулі, які переважають над полікристалічними і в той же час є такі, що відстають. Середня значення різниці між цими типами панелей коливається від 0,1% до 0,2%. Тобто експеримент показує, що монокристалічні модулі переоцінені і їх ефективність не настільки значно переважає.

Піднімаючи питання про співвідношення ціни та якості, відомо що різниця в ціні подекуди сягає 15%. Якщо ви вирішили встановити сонячну панель і не можете обрати між полі- і монокристалічною, в першу чергу порівняйте їх ефективність та відповідність вартості. Якщо різниця у ціні незначна, тобто не більше 2%, звичайно краще обрати монокристалічну.

Інформація взята на сайті компанії «Правильне електроживлення«





Поиск на сайте


Добавить в закладки

Поиск на сайте



Яндекс.Метрика