Науковці виокремили найвпливовіші мови світу
Пост опубликован: 06.05.2015
Що робить мову важливою на світовому рівні? Можливо її вік? Чи кількість носіїв? Що ж на рахунок здатності мови бути перекладеною людьми на інші мови? Багатопрофільна дослідницька команда дослідила мови світу, та розділила їх за категоріями: як широко певна форма засобів масової інформації перекладається на інші мови.
З усіх мов світу, лише деякі змогли стати всесвітньо важливими, тому що вони були доволі вагомими, для того, щоб стати світовими мовами.
Нещодавно науковці почали формувати Світову Мовну Мережу, визначаючи при цьому джерела засобів масової інформації, які перекладаються на різні мови. В аналіз увійшли книги, Вікіпедія (Wikipedia) та Твіттер (Twitter). Для аналізу книг було взято 2,2 мільйони одиниць, які представляли більше ніж 1000 мов. Також, в окрему категорію увійшли деякі книги, які були перекладені з однієї мови на іншу мову. Статті з Вікіпедії, які розміщалися людьми, були проаналізовані для того, щоб зрозуміти, чи дійсно вони були написані однією мовою чи кількома. Дані з Твіттеру складали записи приблизно 17 мільйонів користувачів, які в загальному розмовляють 73 мовами.
Таким чином, науковці виявили, що інформаційним «серцем» є англійська мова. Найбільше за всіх саме kievpereklad.com.ua на інші мови. Інші мови, такі як: російська, німецька та іспанська також слугують «проміжними центрами» при виконанні перекладів з / на різні мови.
Мова, яку перекладачі обирають в якості проміжної, залежить від того, в якій країні виконується переклад, а також від лінгвістичної підготовки того чи іншого фахівця. Найчастіше, для виконання перекладу з проміжною мовою залучаються кілька перекладачів: один з них досконало володіє мовою, а інший є фахівцем цільової мови.
Науковці також зазначили, що більше ніж 50% спілкування в інтернет мережі зараз відбувається саме англійською мовою. Таким чином англійська є переважаючою мовою, і це вказує на її здатність об’єднувати носіїв різних мов.
Здатність надання можливості спілкування однією мовою широкому загалу людей дає цій мові певної влади, оскільки вона впливає на своїх мовців.
Науковець Цезар Хідалго зазначив: «Насправді, люди народжені серед носіїв відомої світової мови, скоріше за все, матимуть краще життя ніж ті, що народилися у сфері панування маловідомої мови. Рідна мова людини може зробити доволі значний внесок в її життя».