Аналіз на вміст хлоридів

2024-03-22

Для підтримки здоров'я та нормального функціонування організму важливо забезпечувати достатній рівень хлоридів. Адже вони є ключовими компонентами клітин, рідин та тканин нашого організму, а також беруть участь у багатьох фізіологічних процесах. В мережі лабораторій INVIVO ви можете здати аналіз на хлориди окремо (див. детальніше https://invivo.ua/uk/kiev/service-detail-spravochnik/192/) або в рамках комплексного вивчення електролітного балансу

Що таке хлориди?

Хлориди - це електроліти, що утворилися в результаті з'єднання атомів хлору (Cl) з іншими елементами. У природі в поєднанні з натрієм зустрічаються у вигляді солі. Для людського організму головними є натрій хлорид (NaCl), кальцій хлорид (CaCl2) та калій хлорид (KCl). Саме вони забезпечують організм оптимальним рівнем рідини в клітинах та поза ними, контролюють кислотно-лужний баланс, беруть участь у передачі нервових імпульсів, сприяють нормальному травленню та підтримують функції нирок.

Хлориди надходять до організму з їжею. Більша частина хлоридів всмоктується шлунково-кишковим трактом, а надлишок виводиться з сечею. Нормальна концентрація в крові залишається постійною, з невеликим падінням після прийому їжі (оскільки шлунок виробляє соляну кислоту після їжі, використовуючи для цього хлорид з крові). Рівень хлоридів, як правило, змінюється залежно від концентрації натрію або рівня кислотності в організм.

Коли перевіряти рівень хлоридів?

Рівень хлоридів в організмі варто перевіряти, коли виникають наступні симптоми або стани:

  • Спрага або постійне відчуття сухості у роті
  • Постійне відчуття втоми або слабкості
  • Перепади артеріального тиску
  • Тривала діарея та блювота
  • Порушення роботи шлунково-кишкового тракту
  • Патології нирок
  • Контроль за станом здоров'я при певних захворюваннях (хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЛЛ), цукровий діабет або ниркова недостатність)

Підготовка до аналізу

Для аналізу використовується венозна кров. Забір крові відбувається натщесерце після 8-12 годин голоду. За день до аналізу відмовитись від алкоголю, нікотину та будь-яких ліків.

Якщо ви не можете скасувати прийом медикаментів, варто повідомити про це співробітника лабораторії. У день забору можна випити негазованої води без домішок.

Розшифровка результатів

Результати дослідження не є діагнозом. Отриману інформацію необхідно обговорити з лікарем. Деякі ліки можуть змінювати рівень хлоридів у крові (діуретики, проносні засоби та антациди). 

Підвищений рівень хлоридів (гіперхлоремія) зазвичай вказує на зневоднення, але також може виникати при будь-якій іншій проблемі, яка викликає високий рівень натрію у крові. Гіперхлоремія може стати наслідком порушення хімічного балансу кислот та лугів у крові (метаболічний ацидоз) та гіпервентиляції (респіраторний алкалоз).

Зниження рівня хлоридів (гіпохлоремія) виникає при будь-якому розладі, що спричиняє низький рівень натрію у крові. Причиною низького рівня хлоридів може стати емфізема та інші хронічні захворювання легенів, порушення травлення та всмоктування.

Перевіряйте баланс електролітів швидко та ефективно разом з INVIVO! 

Дізнатись більше інформації про дослідження, акційні пропозиції та знайти найближче до вас відділення можна на сайті invivo.ua.




Добавить в закладки

Поиск на сайте





Яндекс.Метрика


 
партнеры